Používám kvalitní bavlněný úplet nebo bavlněnou nepočesanou teplákovinu.

Úplet neboli jersey v mé dílně:

Je to materiál vhodný na trička, šaty, sukně či legíny. Vybírám jersey tvarově stálý, pružný, který se nevytahuje. Jsou hladké, splývavé a v pračce se nežmolkují. Velká výhoda úpletu s vysokým podílem bavlny je, že i v případě zvýšeného pocení vám zaručí pocit svěžesti po celý den. Především vzory pak dokáží skrýt pocení i opticky.

 Vybírám úplety se skoro totožným složením cca 92% bavlna a 8% elastan. Gramáž látky se může maličko lišit. Znamená to, že některé úplety jsou maličko lehčí, splývavější a jiné trošičku těžší. Jedná se o opravdu velice drobné nuance. Ráda vám po telefonu, přes messenger či mailem detailně popíšu konkrétní materiál, pro který se rozhodnete, případně doporučím, na jaký střih šatů z mé dílny se ideálně hodí.

Můžete buď vybírat buď jednobarevný úplet nebo s digitálním potiskem. Intuitivně pro vás vybírám spirituální vzory, které pomohou zklidnit mysl. Jsou to různé květy, mandaly a lapače snů či jejich kombinace. Hledám vzory, u kterých cítím, že jsou vhodné ke koncentraci při meditacích, podporují duševní zdraví.

Bavlněná teplákovina v mé dílně:

Stručně řečeno, vše co bylo výše napsáno o úpletu platí i u teplákoviny. Má velmi podobné složení cca 94% bavlna a 6% elastan. Pouze má vyšší gramáž, tudíž je to látka těžší a teplejší nežli úplet. Využití je velmi podobné jako u jerseye . Byla by velká škoda používat teplákovinu jen na mikiny a tepláky, protože je to materiál, který může být velmi ženský a ušlechtilý. Zároveň ale poskytne komfort při pohybu a navozuje pocit bezpečí. Teplákovina je materiál těžší a tedy i hřejivější než úplet. Skvěle drží tvar. Z nabídky mých střihů se dá použít skoro na cokoli, perfektně se například hodí na šaty s motýlími rukávy.

Věřím, že, ať už vyberete úplet nebo teplákovinu, budete překvapeni pohodlím, jaké materiály poskytují.